Ogrodnicza platforma sprzedażowa – jak to działa?

25 sierpnia 2017

Ogrodnicza platforma sprzedażowa

Ogrodnicza platforma sprzedażowa Greenery to przede wszystkim skrócenie procesu przemieszczenia roślin od producenta do centrum ogrodniczego, możliwość zaprezentowania roślin w najkorzystniejszym wegetacyjnie okresie jak najszerszej grupie klientów (dotyczy to zwłaszcza roślin ozdobnych z kwiatami) oraz sprawne wprowadzenie na rynek nowości roślinnych.

Ogrodnicza platforma sprzedażowa
System został przygotowany z myślą zarówno o dużych, jak i małych firmach. Procesowi zakupowemu towarzyszy gwarancja otrzymanie roślin o takiej samej jakości, jak eksponowane wzory.

Jednostkę zakupową stanowi jedna półka. Takie jest minimum logistyczne Greenery. Można więc zamówić nawet niewielką partię materiału.

Sama platforma działa bardzo intuicyjnie. Podczas sesji wystarczy skorzystać z urządzenia z dostępem do internetu i w łatwy, nowoczesny sposób dokonywać zakupów. Robiąc zakupy na bieżąco widzimy ilość zamówionego towaru, w przeliczeniu na wózki CC oraz pełną kwotę zamówienia.

Jak działa Greenery?

Warunkiem prezentacji roślin w programie jest podpisanie umowy z Greenery oraz dostarczenie próbek  zaakceptowanych partii roślin do wyznaczonego miejsca na targach. Taka formuła kontraktacji pozwala szkółkarzom na zdobycie wiedzy na temat wysokości sprzedaży już po pierwszym dniu sesji, a także na uzyskanie informacji zwrotnej na temat poziomu cen i jakości własnej produkcji na tle konkurencji, przy zachowaniu anonimowości. Samo uzyskanie takiej wiedzy jest bardzo cenne. Po sesji producent dostarcza zamówiony towar do centrum logistycznego Greenery, stamtąd organizowana jest już dystrybucja do finalnego odbiorcy. Odrobinę inaczej działają sesje przedsezonowe. Podczas tych jesiennych, zamówienia realizowane są na wiosnę kolejnego roku. Nie dotyczy to asortymentu sezonowego np. związanego ze świętami.

Ogrodnicza platforma sprzedażowa dla klientów

Tuż po zarejestrowaniu się na platformie, Klienci mogą dokonywać zamówień. Minimum danej pozycji to ilość roślin, jaka mieści się na półce wózka CC. Klienci muszą również wybrać termin odbioru zamówienia. Właściciele centrów ogrodniczych mają możliwość podjęcia decyzji zakupowej w momencie obejrzenia towaru, posiadając wiedzę o parametrach i cenie uzależnionej od wielkości zakupionej partii. Cenę dyktuje producent. Platforma na bieżąco informuje o wartości i ilości zamówienia oraz  jego objętości.


Nowoczesna giełda roślin