Greenery zgodne z najnowszymi trendami w ogrodnictwie

10 grudnia 2019

Greenery zgodne z najnowszymi trendami w ogrodnictwie

Chcesz na wiosnę mieć w swoim Centrum Ogrodniczym towar spełniający najnowsze trendy w ogrodnictwie? Przygotuj się na naszą wiosenną sesję sprzedażową. Gdyż właśnie na niej znajdzie się asortyment, który będzie realizował aktualne trendy i mody w ogrodach, na balkonach i tarasach. Jakie to będzie towar, co będzie modne i popularne wśród klientów? Podpowiadamy!

Ogród niewymagający

Ogród ma być miejscem wypoczynku. Nie powinien wymagać dużej ingerencji człowieka. Oczywiście musi być zadbany ale najlepiej zaopatrzyć go w gatunki wieloletnie, nie wymagające ciągłej pielęgnacji. Funkcję tę spełnią rośliny nie potrzebujące częstego podlewania, czy nawożenia.

Naturalnie

Dominującym trendom aktualnie są ogrody wyglądające naturalnie, wykorzystujące naturalne piękno roślin i ich kolorystykę. Takie ogrody są przyjazne, czerpią z natury, są ekologiczne a przede wszystkim tworzą kojącą i przytulną atmosferę. Generalnym założeniem jest stworzenie miejsca spokojnego, naturalnego, nie wymagającego dużych nakładów pracy, przypominającego łąkę czy leśną polanę, miejsca w którym można odpocząć i zrelaksować się.

„Wśród klientów centrów ogrodniczych nieustannym powodzeniem cieszą się takie rośliny jak iglaki, liściaste krzewy i drzewa do nasadzeń ogródkowych, natomiast w ostatnim czasie bardzo duży wzrost sprzedaży obserwujemy w kategorii bylin, traw i roślin rabatowych. Dużą popularnością cieszą się również własne uprawy ekologiczne, ten trend, który obserwujemy nie tylko wśród producentów nawozów czy podłoży, ma swoje odbicie w sprzedaży roślin i to jest fajna tendencja” – mówi Marzena Bartosiewicz, właścicielka Centrum Ogrodniczego Hortorus, założycielka Greenery.

Przytulnie i nastrojowo

Z kolorystyki poza oczywistą zielenią stawiamy na kolory jasne – żółcie, pomarańcze, odcienie różu i czerwieni oraz biel. Do tego przytulne oświetlenie – lampiony, świece, latarenki a nawet pochodnie idealnie wpiszą się w naturalny wygląd ogrodu. Do tego szum traw, zapach ziół i kwiatów, szemrząca fontanna – to wszystko stworzy niepowtarzalny i nastrojowy klimat.

W stylu eko

Coraz bardziej odchodzi się od betonu i plastiku. Stawiamy na materiały naturalne np. drewno lub pochodzące z recyklingu. W nowoczesnym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na kompostownik i pojemnik na deszczówkę.

Na Greenery

Rośliny spełniające najnowsze trendy w ogrodnictwie oraz takie które znajdują się w grupie lubianych przez Klientów sklepów czy centrów ogrodniczych, będą dostępne na każdej sesji sprzedażowej Greenery. Byliny w modnej kolorystyce, trawy ozdobne, zioła oraz typowe iglaki, liściaste krzewy i drzewa do nasadzeń ogródkowych będą punktem obowiązkowym. Podczas sesji sprzedażowej pojawia się zawsze asortyment sezonowy np. świąteczny. Co ważne – towar pochodzi zawsze od sprawdzonych szkółkarzy, nie tylko z Polski ale także z zagranicy, co daje duże opcje wyboru i możliwość zamówienia nawet niewielki partii różnorodnych roślin.