Giełda roślin Greenery – dlaczego jest wyjątkowa?

11 lipca 2017

Giełda roślin Greenery

Giełda roślin GREENERY to wyjątkowe przedsięwzięcie łączące innowacyjność z tradycją. Dla producentów materiału roślinnego to przede wszystkim nowy ogólnopolski kanał dystrybucji roślin. Dla odbiorców to m.in. rozwiązanie problemu minimum logistycznego i skupienie wielu ofert w jednym miejscu, co pozwala na znaczną oszczędność czasu.

platforma greeneryKorzyścią dla szkółkarzy biorących udział w projekcie jest szybkie uzyskanie informacji zwrotnej na temat poziomu cen i jakości towaru, przy zachowaniu anonimowości, a także zdobycie wiedzy na temat wysokości sprzedaży już po pierwszym dniu sesji. To doskonałe badanie konkurencji, które przynosi wiele korzyści i pozwala zyskać cenną wiedzę.

Centrom Ogrodniczym daje natomiast możliwość podjęcia decyzji zakupowej w momencie obejrzenia próbki towaru oraz zapewnia dostęp do szerokiej i różnorodnej oferty. Daje także gwarancję uzyskania towaru o takiej samej jakości, jak eksponowane wzory. Dzięki temu zakupy stają się szybkie i wygodne. Dodatkowo można zamówić nawet niewielkie partie, zróżnicowanego gatunkowo materiału. Minimum logistycznym podczas sesji jest jedna półka.

Taki system sprzedaży usprawnia formalności dla obu stron, informuje na bieżąco  o wartości i ilości zamówienia oraz  jego objętości, w przeliczeniu na wózki CC. Klient otrzymuje tylko jedną fakturę, a towar zamawia od wielu odbiorców. Za pośrednictwem Greenery może także zamówić transport.

Giełda roślin GREENERY, to swego rodzaju targi (docelowo 10-12 edycji rocznie), na których klienci  mogą zobaczyć reprezentatywną partię roślin z informacją o parametrach i cenie uzależnionej od wielkości zakupionej partii. Pierwsza sesja sprzedażowa Greenery planowana jest na koniec sierpnia. Druga – przedsezonowa planowana jest na połowę listopada – zamówienia realizowane będą wówczas wiosną 2018 roku. Listopadowym targom będzie towarzyszył także asortyment świąteczny oraz choinki bożonarodzeniowe.

W przyszłości będzie możliwość dokonania zakupów bez bezpośredniej obecności na targach. Platforma będzie zawierała rzeczywiste zdjęcia roślin a zakupów będzie można dokonywać on-line.

Giełda roślin GREENERY stara się łączyć i ułatwiać współpracę między centrami ogrodniczymi a producentami materiału roślinnego i sezonowych dekoracji. Warto wziąć udział w tak nowoczesnym i innowacyjnym przedsięwzięciu.


Jak Greenery zrewolucjonizuje branżę ogrodniczą?