Giełda roślin – jak wygląda sesja sprzedażowa?

8 listopada 2017

Giełda roślin – jak wygląda sesja sprzedażowa?

Giełda roślin Greenery to swego rodzaju sesja sprzedażowa łącząca innowacyjną platformę online z tradycyjną ekspozycją roślin na żywo. W jednym miejscu można znaleźć ponad tysiąc gatunków roślin, od sprawdzonych szkółkarzy z Polski i z zagranicy. Jak taka sesja wygląda w praktyce? Spieszymy ze szczegółowym opisem.

Szkółkarze

Podczas sesji sprzedażowej swój towar wystawia kilkudziesięciu szkółkarzy z Polski i Europy. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy z Greenery i zadeklarowanie roślin, które firma chce wystawić podczas sesji sprzedażowej. W określonych terminach, przed sesją sprzedażową szkółkarze przywożą towar do hali wystawienniczej. Przedstawiciele Greenery ustawiają wózki z roślinami w odpowiednich miejscach hali. Nad wózkiem pojawia się karta z nazwą rośliny, jej parametrami i ceną, uzależnioną od wielkości zamówienia. Wózek nie jest opisany nazwą producenta – obowiązuje tutaj zasada anonimowości. Po rozstawieniu towaru giełda roślin jest przygotowana do otwarcia.

Sesja sprzedażowa

Zainteresowani klienci przyjeżdżają na sesję sprzedażową. Rozpoczynają spacer alejkami, oglądają rośliny, porównuję ich ceny i parametry, oceniają jakość. Gdy chcą złożyć zamówienie zakładają konto na platformie Greenery. W tym celu wchodzą na stronę  internetową i wybierając zakładkę Platforma Sprzedażowa zakładają konto. Można skorzystać ze swojego urządzenia mobilnego, z dostępem do Internetu lub można wypożyczyć tablet od Greenery. Konto następnie musi być aktywowane przez obsługę Greenery. Po aktywacji konta możliwe jest dokonywanie zakupów.

Zakupy

Giełda roślin Greenery umożliwia dokonywanie zakupów nawet niewielkiej ilości roślin (minimum jedna półka) ale różnorodnego materiału. Klient dokonuje zakupów po założeniu konta i aktywowaniu go przez obsługę Greenery. Zakupów dokonuje się wpisując w platformie online numer interesującej nas rośliny – numer wywieszony jest nad rośliną. Karta z numerem zawiera także nazwę rośliny, jej parametry i cenę. Po wpisaniu numeru Klient wybiera ilość zamawianej rośliny. Na bieżąco w platformie wyświetla się kwota i ilość zamówienia, w przeliczeniu na wózki CC.

Zamówienie

Po zakończeniu  zamówienia Klient finalizuje je u obsługi Greenery. Wraz z obsługą wybiera terminy i miejsca dostawy oraz otrzymuje wydruk zamówienia. Teraz pozostaje mu jedynie czekać na realizację zamówienia. Tutaj do działania przystępuje Greenery. Gdy giełda roślin dobiega końca szkółkarze w określonych terminach zwożą zamówiony towar do Centrum Sprzedażowo-Logistycznego Greenery. Zamówienia następnie są dystrybuowane do Klientów lub odbierane przez nich osobiście.

Jesienna sesja sprzedażowa

To sesja przedsezonowa. Tegoroczna, organizowana jest w listopadzie. Zamówienia złożone podczas tej sesji realizowane będą na wiosnę kolejnego roku. Nie dotyczy to oczywiście asortymentu świątecznego, który także będzie dostępny w sprzedaży.

Jeśli chcą Państwo przekonać się jak to działa w praktyce zapraszamy na II sesję sprzedażową Greenery. Szczegóły organizacyjne: http://greenery-b2b.pl/ii-sesja-sprzedazowa-informacje-organizacyjne/.

Zapraszamy także do galerii zdjęć z I sesji sprzedażowej: http://greenery-b2b.pl/galeria-zdjec-i-sesja-sprzedazowa-greenery/.